Proč mít svůj talisman?

21.01.2021

Každý z nás jistě má svůj amulet, talisman či nějaký předmět, který je pro nás něčím výjimečný, významný. Talisman může být spjat s naší vzpomínkou, významnou událostí nebo jsme prostě jen o něj zakopli na naší životní cestě. Vzpomínám si, když jsem byla malá, tak můj děda když zabíjel králíky doma, uřízl mi jednu packu a věnoval mi ji s tím, že mi přinese štěstí a bude mě opatrovat. Tehdy to pro mě bylo opravdu důležité, protože jsem vážně věřila v jeho sílu a opatrovala jsem ji jak oko v hlavě. Ani vlastně nevím proč to pro mě nabylo tak velkého významu. Asi proto, že jsem dědu opravdu milovala a byl pro mě moudrou autoritou. Takže to, že jsem dostala něco tak zvláštního jako hebkou králičí pacičku a to, že děda řekl, že je to můj nový opatrovník způsobilo, že jsem tomu opravdu věřila. I když už dnes opravdu nevím, kam se poděla moje packa pro štěstí, talismany mě doprovázejí stále.

Mám jich opravdu spoustu a věřím, že mají sílu. Mám doma v každém pokoji sochu nebo obrázek Ganeshi, spoustu vylisovaných čtyřlístků, které jsem vlastnoručně našla, podkovičky, minerální kameny, mince, v peněžence nosím americký desetník , stejně jako měl svůj strýček Skrblík a šupinka z kapra samozřejmě nesmí chybět. Spoustu nasbíraných kamenů a mušlí z dovolených lze také považovat za talismany.

Když jsem byla na Srí Lance se svými přáteli, podařilo se nám dostat se do blízkosti jednoho váženého mnicha. Naše průvodkyně ho požádala, jestli by mohl provézt rituál, který by nás všechny stmelil a ochránil. Mnich tento rituál provedl a na znamení toho, že se tak stalo, nám každému uvázal na zápěstí šňůrku se zvláštním uzlem přátelství. Nevím, co je na tom pravdy, ani nevím to, jestli rituál opravdu provedl, ale mám udělanou fotku z tohoto okamžiku, u ní mám schovaný i ten náramek a vím, že na tuto chvíli nezapomenu do konce svého života. A to je právě to další kouzlo talismanů. Jsou s ním spjaty naše vzpomínky, okamžiky a osoby, které nám talisman věnovaly nebo s námi něco prožily.

Při své cestě životem se snažím všímat si i různých znamení co mě cvrnknou do oka, ucha, nosu...Od malička vím, že pokud náhodou šlápnete do, Vy víte čeho, budete mít štěstí. No uznávám, že jsem nikdy nic bezprostředně potom nevyhrála ale minimálně mě to zachránilo od naštvání, že jsem šlápla právě do, Vy víte čeho. Stejně tak je to i s černou kočkou přes cestu. Nevěřím, že mi to přinese smůlu, ale když mi ta kočka přeběhne přes cestu, tak si uvědomím, na co právě myslím, nad čím přemýšlím a dostanu hned odpověď. Jednou jsem se zamýšlela a rozhodovala se nad jednou věcí a zrovna mi přeběhla kočka přes cestu, brala jsem to jako znamení svrchu, že jsem se rozhodla správně, že by to nikam nevedlo. A moc se mi ulevilo. Prostě nejednou mi tato různá znamení pomohla. Stačí mít otevřené oči a vnímat svět kolem sebe. Ovšem bez víry v něco vyššího by to nešlo.

A tato víra v moc talismanů trvá už několik set let, troufám si říct i tisíciletí. O talismanech a amuletech se můžete dočíst už v období nejstarší čínské literatury a nejen v Číně, zmínky pocházejí z celého světa. Takže na tom jistě něco bude, když jejich historie sahá tak daleko a zkušenosti se předávají z generace na generaci dodnes. Ale je to hlavně o víře, víra v něco, v někoho nebo v něco vyššího má nesmírnou energii. Dnes již i vědecky potvrzenou.

Jsem také sběratelka andílků a jak jistě víte, taky je sama vyrábím. Každý kousek, který vyrobím, věřím, že opravdu přinesou štěstí a ochranu tomu, kdo si jej koupí nebo dostane. Stejně tak jako já svou víru programuji do svých andělů, tak i Vy musíte věřit v jejich sílu. Pak budou fungovat. Má tvorba je docela pestrá, používám Swarovski komponenty, různé kombinace barev a minerální kameny. Vznikají tak originální mini andělé, ochránci a talismany v jednom.

Jejich síla je také v tom, že jsou obohaceny o záměr pomoci druhým. A to je vždycky dobrá energie. Už i Vy máte toho svého ochránce?